Mjuzikl „Kralj lavova“ na dar školi za rođendan

Obilježavanje Dana škole

Tijekom proteklog tjedna obilježen je Dan škole. Od  23. do 25. svibnja održane su u među smjenama brojne sportske aktivnosti. Igralo se i natjecalo u raznim disciplinama. Nogometna utakmica između petih i šestih razreda  završila  je neriješenim rezultatom (2 : 2), dok su u onoj između sedmih i osmih, osmaši pokazali veću prednost (6 : 12). Sedmaši su bili bolji u košarci od petaša (3 : 18). Sedmašice su pokazale veliku vještinu u odbojci jer  su s dva osvojena seta pobijedile odbojkašice šestih i osmih razreda. Učenici mlađih razreda natjecali su se na školskom igralištu u štafetnim igrama.

Školom su prošetali Mufasa, Simba, Skar,

našoj školi, mjuzikl na dar!

Najvažniji dan  i poklon školi za 49. rođendan bio je 26. svibnja 2023. jer  se u  školi održao mjuzikl „Kralj lavova“. Film „Kralj lavova“ izašao je 1994. i osvojio svijet, a mjuzikl se počeo izvoditi na pozornicama od  1997. i vjeruje se da je jedan od najizvođenijih mjuzikla.

A naš  mjuzikl „Kralj lavova“ započeo je svoj put u rujnu 2022. kada je knjižničarka Lj. Radovečki napisala tekst te profesorica L. Zlatar pripremila i obradila  glazbu. Nakon održane audicije, glumci su marljivo vježbali svoje uloge, školski zbor lijepe, poznate melodije iz svima dragog crtića. Kakav bi to mjuzikl bio bez plesačica? Razglas i vizualni efekti su također doprinijeli lijepom doživljaju, a za njih je bio zadužen vjeroučitelj, Zdravko Mikac. Njemu je pripomogao profesionalac u ovom poslu, gospodin Darko Fiolić. Za umjetnički ples i pokrete pobrinula se učiteljica Anja Šutalo te vješto povezala plesnu koreografiju učenica 4. i 6. razreda. Bilo je pravo umijeće  organizirati scene u kojima ima raznih izvođača te ujediniti sve u lijepu priču o pravdi i dobroti. Za to se pobrinula profesorica Glazbene kulture L. Zlatar Pravica te uz pomoć knjižničarke Lj. Radovečki uspjela iznjedriti iz svakog malog  glumca i pjevača njegov najbolji dio.

Naslovnu ulogu glumca i pjevača dobio je D. Gajšak, ali ništa manje nisu važni i talentirani  ostali učenici – glumci: I. Vignjević u ulozi Nale, A. Mikac u ulozi zločestog Skara  te K. Cvitkušić koja je glumila mudrog majmuna Vrača. Velikog i hrabrog lava Mufasu predstavio je M. Pavlić, brižnu mamu lavicu glumila je M. Volarević, a zločeste hijene su uvjerljivo odglumili  D. Relata, E. Sejkić, L. Topalović i K. Zubak. Simpatični Timon i Pumba bili su  također dobro uvježbani, a glumile su ih M. Krištofor i L. Marijanović. Scenom je lepršala i ptica Zazu,  L. Zubak koja je glumila i svirala violinu,  a glasom oduševila učenica Z. Semijalac.   U pripremi su sudjelovali ulažući trud mnogi učenici i djelatnici škole. Profesorice T. Haber, V. Ćukušić i vrijedna asistentica Antonija oslikale su s učenicima  zid višenamjenske dvorane za pozadinu, šivali su se kostimi, bojila lica  glumaca, uređivali se panoi i prostorije škole. Širila se pozitivna  atmosfera među onima koji sudjeluju, a i onima koji su jedva čekali vidjeti premijeru. Konačno, u 19 sati 26. svibnja, započela je priča o malom Simbi i krugu života u koju smo se svi upleli. Čarolija je bila posvuda… To više nije bila naša škola, nego daleki afrički svijet djetinjstva u koji svi ponekad, barem u mislima, odlutamo. Svjetla su osvijetlila čudesne baobabe, savana  dominirala scenom, a majmun Vrač započeo je priču o dobroti i pravdi. Pjesma, izvrsna gluma, zvukovi, efekti  i boje donijeli su čuđenje i oduševljenje svuda oko nas! Ponosni, sretni te ispunjeni  sinergijom učenika i učitelja, stvorili smo dan za pamćenje. Ima li kreativnost, entuzijazam  i ljubav granice dok zarobljeni u mašti  čekaju  pravi trenutak?

Hvala svima koji su stvorili ovu čaroliju i glazbeno-scensku poslasticu!

L. Marijanović, 5. a

Lj. Radovečki, knjižničarka

objavio: Ana Rajić   datum: 2. 6. 2023.